۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ آذر
دفتر گسترش تولید علم
دكتر ولايتي: دانشگاه آزاد اسلامي در آموزش و پژوهش حرف اول را در كشور و منطقه مي زند/دانشگاه آزاد اسلامي رتبه اول توليد علم در كشور را دارد
در قسمت بيست و سوم برنامه «مجله دانشگاه» كه شب گذشته از شبكه اول سيما پخش شد، دكتر علي‌اكبر ولايتي، رئيس هيأت مؤسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: اين دانشگاه متعلق به مردم و نظام است و با توجه به امكانات بالقوه و  ظرفيتهايي كه دارد، مي تواند در حوزه آموزش و پژوهش حرف اول را در كشور و منطقه بزند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر علي‌محمد نوريان، دبير كل هيأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامي نيز در اين برنامه گفت: بدون داشتن استانداردها و رعايت مقررات، ضوابط و رويه هاي بومي شده قادر نيستيم به رشد و تعالي دست پيدا كنيم.

وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي را بايد در چارچوب قوانين و مقررات تعريف شده از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي سوق دهيم.

دكتر نوريان اظهار اميدواري كرد كه ان‌شاءالله دانشگاه آزاد اسلامي بتواند در بالاترين سطح استانداردهاي علمي منطقه و جهان فعاليت كند.

دكتر ابراهيم واشقاني فراهاني عضو هيأت علمي دانشگاه هم در اين برنامه، مشاركت دانشگاه آزاد اسلامي در طراز جهاني در انتشار مقالات بين المللي را از برنامه هاي راهبردي اين دانشگاه برشمرد.

دكتر ميترا طباطبايي عضو هيأت علمي دانشگاه نيز در اين برنامه با بيان اينكه دانشگاه آزاد اسلامي در حال حاضر داراي رتبه اول توليد علم كشور در پايگاه اسكوپوس (scopus) و Web of Science است، گفت: توليد علم دانشگاه آزاد اسلامي در سال 2015، به بيش از 16 درصد افزايش داشته است كه اين موفقيت نتيجه آيين‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و سياستهاي سازمان مركزي در حمايت از پژوهشگران و ايندكس مقالات در پايگاه هاي معتبر علمي است.

دكتر مرتضي موسي خاني معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي در اين برنامه اظهار داشت: اكثر اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي در كنفرانس هاي بين المللي معتبر داراي مقالات منتخب هستند.

همچنين در ادامه اين برنامه، دكتر عليرضا منادي معاون امور مجلس و حقوقي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به رتبه 16 ايران در توليد جهاني علم، گفت: اگر دانشگاه آزاد اسلامي نبود، قطعاً كشور به چنين رتبه اي دست پيدا نمي كرد و اين امر نتيجه و مرهون زحمات اعضاي هيأت علمي، دانشجويان و كاركنان دانشگاه است.

رتبه 16 ايران در توليد جهاني علم مرهون خدمات دانشگاه آزاد اسلامي است

در اين برنامه تأكيد شد اگر ايران داراي رتبه 16 كشوري در توليد جهاني علم است، مديون تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي و بيش از 30 سال خدمات آن به آموزش و پژوهش كشور است.

امسال شاهد صعودي 22 پله اي رتبه توليد علم دانشگاه آزاد اسلامي در بين دانشگاه هاي كشور هستيم. همچنين دانشگاه آزاد اسلامي در پايگاه استنادي طلايه داران علم تامسون رويترز، Essential Science Indicators، (ESI) با 37 هزار و 876 مقاله، داراي رتبه 133 است.

آمار مقالات توليد شده در دانشگاه آزاد اسلامي در سال 2016 در آخرين بروزرساني نسبت به سال 2015 ميلادي به رشد 27 درصدي دست يافته است. اين در حالي است كه رشد توليد علم كشور در اين سال نزديك به 6/17 است.

در برنامه تلويزيوني مجله دانشگاه كه در 26 قسمت 7 دقيقه اي تهيه شده، برنامه‌ها، راهبردها و توانمندي‌هاي بزرگترين دانشگاه حضوري جهان و نقش آن در بين مخاطبان و عموم جامعه به تصوير كشيده شده است و از 29خرداد از شبكه يك به روي آنتن رفته است.

تاریخ:
1396/05/10
تعداد بازدید:
34
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal